Kā parādījās lēcas acīm? Cik tās tomēr ir svarīgas tagad?

Protams lēcas acīm ir tāda tipa masveida produkts, ar ko tad jau nevar izbrīnīt. Lēcas acīm jau ir palikušas jau par katras dienas daļu bez kā mēs jau nevaram iedomāties savu ikdienu. Kā tad radās kontaktlēcas?

Vai spējat iedomāties, taču pats pirmais, kurš pieskarās šai tēmai, ir slavenais Leonardo da Vinči un tas jau ir aprakstīts grāmatā “Acu kods” ar 1508. gadu. Tieši Leonardo radīja mūsdienu lēcas plānu. Taču teikt, ka tieši viņš ir kontaktlēcas radītājs nevar. Taču to attiecināt uz sekotājiem var, piem., nemaz nevar nepieminēt franču filozofu, matemātiķi un fiziķi R.Dekartu. 1632.gadā Dekarts uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija pilns ar ūdeni, jo tā Da Vinči skaidroja lēcas darbību. Bet diemžēl valkāt šīs lēcas acīm nebija īstenojams.
Vēl pēc 200 gadu fiziķis un astronoms Dž.Heršels atgriezās pie lēcām. Tieši viņš ir tas, kas savos rakstos aprakstīja, kā tieši izskatās tās īstās un pareizas lēcas.
Bet kas tieši izgatavoja pirmās stikla lēcas? Vācu stiklinieks Frīdrihs Müllers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Tā pamata doma nebija sataisīt lēcas. Viņš vienkārši centās palīdzēt draugam redzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.

Un tagad, pateicoties šiem cilvēkiem, mēs visi varam nomainīt neērtās brilles acīm un pasūtīt sev lēcas internetā vai apskatīties piedāvājumu parastajā optikas salonā. Protams, var arī nēsāt tikai brilles, bet pastāv situācijas, kad ērtāk ir tieši kontaktlēcas. Kā īsti izvēlēties šo produkciju?

Lēcas internetā vai arī veikalā, kā tad neapjukt dažādībā?

Tagad ir ne viens vien kontaktlēcas interneta veikals, kura piedāvājuma klāstā pastāv tik ļoti dažnedažādas lēcas. Pašas kontaktlēcas var atšķirties viena no otras ne vienīgi pēc cietuma, lietošanas mērķa, krāsas, valkāšanas termiņa, pie tam arī lēcas cena ir ļoti atšķirīga. No kā tad šis viss būs atkarīgs? Pirmkārt, kāds tad kontaktlēcu veids būs meklēts – cietās vai mīkstās lēcas acīm.
Mīkstās lēcas protams ir populārākais variants. Viņas tiek izrakstītas cilvēkiem ar tuvredzību, astigmātismu un senilu hiperopiju. Šīs kontaktlēcas izvēlās arīdzen medicīniskiem nolūkiem, kā piemēram, kad būtu nepieciešams ievietot acī zāles vai arī aizsargāt tās, priekš tam, lai paātrinātu dzīšanu. Savukārt, cietās lēcas oftalmologi izraksta, ja cilvēkam ir pašas radzenes formas deformācija, ko nevar uzlabot ar mīkstām lēcām. Sīs izmaiņas ir, piemēram, astigmātisms.
Lēcas varētu iedalīt pēc valkāšanas termiņa. Viendienas kontaktlēcas tiek ieliktas no rīta, bet izvilktas naktī, elastīgās, kas sniedz iespēju gulēt vienu vai divas naktis lēcām esot acīs. Pastāv arī ilgstošas nēsāšanas, kur kontaktlēcas jau var nēsāt līdz 6 dienām nenoņemot un visbeidzot, nepārtrauktās, kuru nēsāšanas režīms var būt līdz pat trīsdesmit dienām.
Bez tā visa ir arī krāsainās kontaktlēcas internetā, kas izmaina klienta acs krāsu un pastāv pat sava veida crazy lēcas, ļaujot pārvērsties, piem., par raganu vai arī vilkaci. Protams, kad kontaktlēcas cenas ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, kā no nēsāšanas termiņa, tā arī cietuma un kādam tieši mērķim tās ir paredzētas. Taču vienmēr, pasūtot kontaktlēcas internetā, var salīdzināt preces pie vairākiem pārdevējiem un tad veikt savu izvēli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *