Jāizvēlas durvis mājai? Meklēšanas kritēriji – vai kam pievērst uzmanību?

Meklējot iekšdurvis vai ārdurvis savam mājoklim, iespējams saskarties ar tiešām lielu piedāvājumu un arī niansēm, kas jau varētu ietekmēt ne vienīgi mājvietas dizainu, bet arī drošību un arī siltuma efektivitāti. Šeit rakstā mēģināsim sniegt ieteikumus, kā piemeklēt labākās durvis mājoklim, ievērojot dažādus aspektus, sākot ar dizainu un līdz pat praktiskumam.

Vai tiešām ir svarīgi no kāda materiāla tiek ražotas durvis?

Pats pirmais ir jāizlemj, no kāda materiāla piemeklēt iekšdurvis un vēl svarīgāk, kādas būs ārdurvis. Ikvienam materiālam ir plusi un arī mīnusi, tāpēc ir svarīgi padomāt jau par to, kas tieši Jums labāk atbilst.

  • Koka durvis – asociējas ar siltumu un mājīgumu. Tās piešķirs mājoklim dabisku siltumu un estētisku pievilcību. Taču koks ir arī regulāri jākopj, lai varētu izvairīties no bojājumiem un krāsas izbalēšanas. Īpaši tas attiecas uz ārdurvīm, kur pastāvīgi durvis tiek ietekmētas no ārējās vides faktoriem.
  • Metāla durvis – izturība un drošība. Durvis no metāla aizsargā pret ielaušanos un laikapstākļu ietekmes. Tomēr tās varētu šķist aukstas, turklāt tādas durvis ir regulāri jākopj, lai varētu novērst korozijas riskus. Visbiežāk no metāla tiek ražotas tieši ārdurvis.
  • PVC durvis – šīs durvis ir vieglas un tās ir viegli kopt. Tās būs izturīgas pret mitruma ietekmi un arī laikapstākļiem, tomēr PVC durvis ārēji izskatās pārlieku parastas, ja salīdzina ar citiem materiāliem. Tāpēc parasti tās tiek apvienotas ar stiklu, kas padara vizuālo izskatu vieglāku.
  • Stikla durvis – parasti stikla iekšdurvis izskatās skaisti un moderni. Taču tās viegli sasist un tās būs labi jākopj.

Piemērotākā furnitūra Jūsu durvīm

Varbūt nemaz neesat aizdomājušies, taču izvēloties durvis mājoklim, ne mazāk svarīga lieta būs arī durvju furnitūra. Lai durvis ir skaistas un praktiskas, izvēloties furnitūru tiešām ir nepieciešams izdarīt labāko izvēli. Izvēloties durvju furnitūru, svarīgākais būtu piemeklēt to, kas atbilst Jūsu vajadzībām un dzīvesveidam. Pārliecinieties, ka pati furnitūra ir droša – slēdzenes ir kvalitatīvas un no uzticamiem ražotājiem. Furnitūrai jābūt arī vizuāli pievilcīgai un pieejamai naudas ziņā. Neaizmirstiet arī par kopšanu un izturību. Durvju furnitūrai ir jābūt ilglaicīgai un labi jākalpo. Mēģiniet pieskaņot furnitūru mājas stilam, lai jau durvis ir ne vien praktiskas, bet arī pievilcīgas un izturīgas.

Jums tagad ir zināms, kādi ir durvju materiāli un arī kāda furnitūra ir pieejama, bet ir grūti veikt izvēli? Noteikti prasiet padomu speciālistiem! Vienīgi speciālists, uzklausot Jūsu vēlmes, varēs ieteikt to variantu, kas tad noderēs Jums. Nav svarīgi vai tiek izvēlētas iekšdurvis vai ārdurvis, pārbaudīta durvju pārdošanas vieta būs Jūsu mērķis. Apskatiet atsauksmes un dodaties pie durvju dīlera vai ražotāja, kur Jums spēs nodrošināt arī durvju uzstādīšanu. Iekšdurvis vai ārdurvis būs ilglaicīgs un labs pirkums, ja tās uzstādīs profesionāls meistars. Veiciet izvēli apsvērti un tad durvis varēs Jūs priecēt ilgus gadus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.