Smiltsērkšķis kā palīgs cīņā ar infekcijām

Smiltsērkšķis – apbrīnojams augs, kas dalās arī ar cilvēkiem ar savu dziedinošo spēku. Ārēji smiltsērkšķu oga līdzīga vitamīnu tabletēm. Un šie augi patiešām ir pilni ar vitamīniem un citām vielām. Šī kultūra ir ļoti ražīga, tās zari, kas ir smagi no ogu pārpilnības, pārsvarā atrodas pie zemes.

Smiltsērkšķu ogām ir ārstnieciskas īpašības, tās ļaus tikt vaļā no vairākām slimībām. Smiltsērkšķiem patīk saulaini pakalni, taču tie aug arī pie upes un citiem ūdeņiem. Smiltsērkšķim nepatīk purvi. Smiltsērkšķi nebaidās no sala un ir ļoti izturīgi, tāpēc arī Latvijā to audzēšana nesagādā problēmas.

Smiltsērkšķu ogas

Smiltsērkšķu ogas izmanto vairāku produktu ražošanai, tādu kā smiltsērkšķu eļļa vai sula. Interesanti ir tas, ka, lai dabūt litru smiltsērkšķu eļļas, vajadzīgi ap diviem simtiem smiltsērkšķu ogu, šis process izskaidro cenu šim produktam. Arī pašas smiltsērkšķu ogas izmanto ļoti daudz, bet, lai saglabāt smiltsērkšķi ziemai, tā ogas var tikt sasaldētas un uzglabātas ledusskapī un tās saglabās visas dziednieciskās īpašības. Ogas pielieto, lai izvairītos no infarkta, uzlabot sirds darbību, lai samazināt holesterīnu, ka arī imunitātei. Ja ir klepus, ārsti iesaka lietot uzturā medu kopā ar smiltsērkšķu ogām.

Smiltsērkšķu lietošana

Smiltsērkšķi var lietot dažādos veidos, tas nesamazinās to labo ietekmi uz cilvēka organismu. Svaiga smiltsērkšķu sula var būt izmantota arī kā salātu un konditorejas izstrādājumu papildinājums. Lai izmantot smiltsērkšķu ogas veselības uzlabošanā, to vienkāršāk ir kopā ar karstajiem dzērieniem. Kā piemēram, ja klepus ilgi nepāriet, ieteicams lietot tēju ar smiltsērkšķi, ingveru un medu. Smiltsērkšķi pieder pie tiem retajiem augiem, kuri pie saldēšanas nezaudē savas labās īpašības. Tāpēc, smiltsērkšķu ogas ziemai tiek ievietoti ledusskapī un ogas būs nemainīgas, kā nesen savāktas. Taču kā jebkuram no ārstnieciskiem augiem arī smiltsērkšķiem ir ierobežojumi. Smiltsērkšķi un to produkti nav paredzēti cilvēkiem ar kuņģa slimībām, žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera iekaisumu, hepatīts vai cita aknu slimība, ja ir akmeņi nierēs, ka arī jāpārbauda vai ir alerģiska reakcija pret karotīnu vai kādu citu vielu.

Smiltsērkšķi mūsu Valstī

Smiltsērkšķi ir ļoti iemīļoti visā pasaulē. Smiltsērkšķu ogas tika radītas Mongolijā, Tibetā, Himalajos un Altaja apvidū. Bet pie mums tie atnāca tikai 20.gadsimta 70. gados. Pieaugot veselīgā dzīvesveida piekritēju skaitam, pēdējo gadu laikā smiltsērkšķi audzē ļoti daudz. Tas, ka cilvēki grib lietot smiltsērkšķi, noved pie tā, ka aizvien vairāki zemnieki audzē smiltsērkšķu ogas un ražo savu produkciju, piemēram, smiltsērkšķu eļļu un noteikt produktam savu cenu, kas būs pieņemama tirgū. Pie mums audzētājiem jābūt pārbaudītiem un uzraudzītiem, par ko liecinās esošās apliecības un dalība Latvijas augļkopju asociācijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.