KĀDA IR ROTU SIMBOLISKĀ JĒGA?

Juvelierizstrādājumiem jebkurā vēstures posmā ir piemitušas dažādas īpašības, piemēram, lai izrādītu savu stāvokli sabiedrībā. Stabilās un izdevīgās dārgmetālu cenas, rotas ir padarījušas par lielisku investīcijas līdzekli. Rotaslietas izvēlas valkāt arī tādēļ, lai papildinātu savu koptēlu un imidžu kopumā. Skaistas rotaslietas rada juvelieris, kurš ir sava amata meistars un ir apguvis prasmi darboties ar dārgmetāliem un dārgakmeņiem.

Prasmīgam meistaram būs pa spēkam arī rotu labošana un pielāgošana, lai juvelierizstrādājumiem piešķirtu otru elpu(izvēlies te – juvelieris rīga). Rotu kopšanai ir ļoti svarīga loma tajā, lai uzturētu kārtībā to vizuālo izskatu, jo, piemēram, sudrabs ir mīksts metāls, kas ar laiku var zaudēt savu formu. To vislabāk izmantot visa veida rotaslietām. Prasmīgi un kvalitatīvi veidotas rotas noteikti ir labāks risinājums par parastu bižutēriju.

SUDRABA PRAKTISKĀS ĪPAŠĪBAS, KAS TO VEIDO PAR FAVORĪTU

Mūsu pusē vispopulārāko rotaslietu sarakstā var minēt gredzenus, auskarus un dažādas kaklarotas. Sudrabu varētu uzskatīt par populārāko dārgmetāla veidu, kuram dod priekšroku Latvijā. Zelts tiek uzskatīts par nedaudz greznāku dārgmetālu, taču sudrabs ir tik pat funkcionāls un mēdz izskatīties pat vēl labāk. Jebkuram juveliera vai rotkaļa amata meistaram, būs pa spēkam pielāgoties klienta domu lidojumam un savā darbā izmantot ne tikai dārgakmeņus vai pusdārgakmeņus, bet arī tās veltes, ko mums ir devusi daba.

VAI PASTĀV IESPĒJA SAMAZINĀT GREDZENA IZMĒRU VAI SAĪSINĀT KAKLAROTAS?

Pareiza rotu kopšana paildzina to kalpošanas laiku un tās nav nepieciešams nest remontēt. Interesants ir piedāvājums savu esošo, nolietoto un apnikušo rotu pārkausēšana jaunās. Nereti klientiem interesē opcija par izmēru samazināšanu vai gluži otrādi – palielināšu, respektīvi, rotu pārveidošanu un pielāgošanu. Ir dažādi rotaslietu un dārgmetālu kopšanas līdzekļi, ar kuriem profilakses nolūkos rotas var tīrīt mājās arī mājas apstākļos, taču noteikti, laiku pa laikam, rotu apkopi un pielāgošanu, īpaši tādēļ, ka sudrabs ir mīksts metāls, der veikt pie profesionāļa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.