Pirmās palīdzības kursi – kur atrast?

Jau var pateikt, ka tieši ikviens zina, kas ir pirmās palīdzības kursi, protams, daudzi no mums jau būs tos izgājuši, taču, ja dzīvē notiek apstākļi, kuri liek izmantot šīs zināšanas, reti kurš to spēs. Šo var izskaidrot arī ar to, ka tad, kad tika pasniegta pirmā palīdzība, maz kurš to uztver nopietni un mēģina visu izprast.

Mēs labprātāk atstāsim cilvēku glābēju rokās, tā kā baidīsimies nodarīt pāri. Kaut gan visbiežāk pirmā palīdzība zīdaiņiem un pieaugušajiem ir tā, kura izglābj kādam dzīvību. Tādēļ der ielāgot, ka tieši pirmās palīdzības kursi jau ir tāda lieta, ko labāk atkārtot, lai tiešām zināt, kādā veidā rīkoties brīdī, kad kādam nepieciešama palīdzība.

Būtiskākais, kas būtu jāsaprot cilvēkam, lai kādu izglābtu

Tomēr, lai nesamulstu un, lai pareizi būtu realizēta pirmā palīdzība, būtu būtiski ievērot tādu secību. Sākumā jau ir jāpārliecinās par savu drošību, par to nepārtraukti atgādina arī pirmās palīdzības kursi. Pārliecinieties par cietušā drošību un citu cilvēku drošību. Pārliecinieties, vai cietušajam jūtamas dzīvības pazīmes (pulss, elpošana, acu reakcija uz gaismu). Tomēr, lai pārbaudītu elpošanu, vajadzīgs atlikt cilvēka galvu, pieliekties pie mutes un deguna un censties sajust, vai cilvēks elpo. Lai sajust pulsu, ir nepieciešams uzlikt pirkstus uz miega artēriju. Lai pārliecinātos, ka cietušais ir pie apziņas, būtu saudzīgi jāsakrata tas, bet vienīgi, ja tas nedarīs pāri cietušajam. Uzreiz jasazinās ar 112, bet pēc tam jāmēģina sniegt pirmā palīdzība, kura atkarībā no situācijas varētu būt – normalizēt elpošanu, sirds masāža, asins plūsmas apturēšana un citas darbības. Jānodrošina cietušajam komfortu un jāgaida palīdzība.

Vajadzīgi pirmās palīdzības kursi? Kur skriet?

Gadījumā ja Jums vajadzīgi mācību kursi pirmajai palīdzībai, Jūs mēģinat atrast to vietu, kur tos iemācīties. Visbiežāk pirmā palīdzība vadītājiem būs pieejama braukšanas skolā, jo savādāk vajadzīgs mācību centrs, kur tos māca. Vispirms esiet droši par to, ka šie pirmās palīdzības kursi csdd prasībām ir pakārtoti. Labā vietā mācību kursi atrodami ne vien latviski, bet arī krieviski. Ir kursi tieši uz piecpadsmit vai 12 stundām, autovadītājiem būs nepieciešams 15 stundu kurss. Apskatiet māčību vietas interneta lapu, te jābūt labiem aprakstiem kā arī cenas vajadzētu ērti atrast, lai Jūs uzreiz varētu saprast vai šī vieta derēs arī pēc finansēm. Un apskatiet rekomendācijas par izvēlēto vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *