NODERĪGI APKURES RISINĀJUMI NO SKANDINĀVIJAS

Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tālab saprotams, ka aktuāls kļūst jautājums par optimālu telpu apsildīšanu savā mājoklī. Šādos brīžos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iemītniekiem, par kuru telpu apsildi rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkurināšanu apkures sezonas sākumā.

Taču, ja dzīvojat privātmājā, ir daudz un dažādi veidi tam, kā drēgnā laikā nodrošināt siltas mājas. Projektējot māju, katrs arhitekts, pašā mājokļa vidū, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības apstākļos ir iespējams mainīt telpu apsildes veidu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mitekļa vidū, lai tam var piekļūt parocīgi no katras telpas mājā un skurstenim pievienot krāsni vai kamīnu.

AR KO APKURINĀT PIRTS TELPU?

Mūsdienās būtu iespējams noskaidrot dažādus risinājumus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir telpas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tādējādi, pēc aprēķiniem izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures varianti. Mājās sprakšķošs kamīns vai krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un patīkamām emocijām. Nevajag uztraukties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās labi pilda savu funkciju un arī nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns ir ekselenta opcija lielām telpām, piemēram viesistabām vai arī studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas būtu redzamas no jebkuras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Eksistē variants iegādāt arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums visādā ziņā liksies viegli izmantojam visiem, kuriem patīk rosīties virtuvē. Protams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Piemēram, ja esat pirts īpašnieks, ir vairāki veidi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda vien saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī saunas krāsnis elektriskās, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un gaumīga skandināvu dizaina.

Kā redzams, izvēles iespēju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai pietiks vien ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar speciālistiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un arī mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *