Mūsdienīgi grīdas segumi

Jebkuras mājvietas vai arī biroja telpas interjera pamatā ir modernas grīdas. Uz šodienu jau ir tik daudzi grīdas segumi, ko iespējams piemeklēt konkrēti Jūsu mitekļa noformējumam.

Viens priekšroku dod ierastajiem un salīdzinoši lētajiem materiāliem, piem., lamināts, linolejs, kovrolīns vai arī flīzes. Savukārt, vēl citiem vairāk patīk tādi grīdas segumi, kas ir jaunāki un dārgāki, piemēram, marmoleum, ielietās grīdas vai jebkura veida parkets. Bez šaubām, tajā brīdī, kad tiks meklēts grīdas segums, būs jāizprot, kurā tad istabā šis segums tiks uzlikts, jo dažādiem materiāliem ir dažādas īpašības. Ja tiek skatīti, guļamistabas vai priekšnama grīdas segumi parasti tiek piemeklēti atšķirīgi, tā kā koridors ir vairāk izmantojams nekā, piemēram, guļamistaba.

Kādas tieši grīdas būs ideālas Jūsu mājā – lamināta vai parketa dēļi?

Mūsdienīgi grīdas segumi ir tik tiešām lielā variācijā, kaut gan vairāk segumu izvēle tiešām ir starp fližu grīdu, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Par flīzēm ir skaidrs, taču kādā veidā izprast, kas ir labākais variants – parkets, lamināts vai pilnveidots parkets? Jo sākumā liekas, ka šie segumi jau ir tik ļoti līdzīgi. Savukārt lamināts var izcelties ar daudzām priekšrocībām, kā galvenās ir lamināta cena kā arī lamināta ieklāšana. Visiem ir saprotams, ka gan lamināta ieklāšana, gan izjaukšana būs vienkārša un to iespējams paveikt pašiem. Šie grīdas dēļi neizdegs saulē un to virsma ir anti statistiska, neizsauc alerģiju kā arī nekaitē veselībai. Tagad ražotais lamināts izceļas ar ekoloģiskiem materiāliem, bet to izgatavojot tiek taupīti dabas resursi. Kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnus jau būs tas moments, ka to nav iespējams atjaunot. Jebkuram no mums zināms, ka lamināts izberžas laikam ejot, diemžēl tas tad ir pilnība jāmaina. Visizturīgākais lamināts ir trīsdesmit trešās klases, kas kalpo līdz pat 20 gadiem, taču šodien biežāk tiks uzstādīts trīsdesmit otrās klases lamināts.

Parkets jau var izcelties ar daudzām labām īpašībām – ugunsizturība un karstumizturība, absorbē skaņu, izturība, higiēniskums, izmantošanas drošība. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no īsta koka, kas tieši padara šo materiālu dārgu, no šī arī radās stereotips, ka parketa cena ir pārāk augsta, lai to pirktu. Taču eksistē arī demokrātiskāks variants un tas ir trīsslāņu parkets. Vispār ir 3 tipi parketam – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Bez tā ir obligāti jāpievērš vērība tādam apstāklim, vai parkets un tā forma ir nevainojama. Priekš tam, lai uzzināt, cik grīdlīstes ir ģeometriskas, parketa dēļi ir jāsaliek kopā. Šajā gadījumā nevajadzētu būt nekādām spraugām Parasti, ja ir izvēlēts parkets, pircējs izmanto mitruma mērītāju, turklāt mitruma koeficients labākaja gadījuma ir 9 % robežās.

Brīdī, kad tiek meklēts atbilstošākais parketa centrs, izlasiet rekomendācijas un tad droši konsultējaties ar pārdevējiem. Diezgan bieži šeit var tikt piedāvāts arī lamināts, taču vērsiet īpašu vērību, kad biežāk lamināts akcija uz kuru ir, visbiežāk ir 32 klases. Izjautājiet visas nianses par ieklāšanas tehnoloģiju, parketu labāk, lai ieklāj speciālists.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *