Mežniecība – joma, kurā iepērk kokus un pārstrādā apaļkokus

Droši vien vairums jau ir redzējuši milzīgus baļķvedējus, kuru pamata tara ir apaļkoks. Bet diez vai kāds ir aizdomājies par to, ka pats koka stumbrs, pirms ielikšanas mašīnā, jau tiek dalīts pa sortimentiem. Mežizstrādē tieši šī tehnika ir visbiežāk izmantota.

Īsumā tā tehnika paredz piemeklēta stumbra sadalīšanu daudzās daļās, piem., bērza finierkluči, pie tam tas tiks sadalīts klasēs A un B, nākamā daļa protams ir taras kluči, aiz kuriem seko papīrmalka kā arī malka. Lai maksimāli vairāk dabūtu tieši no tā, ko var Jums sniegt meži, vajadzīgs sameklēt uzticamu profesionāli kā arī pašam saprast pamatu pamatus pa tiešo no mežizstrādes. Piedāvājumā arī izdevīgi kokvedēja pakalpojumi , uzzini vairāk raksta turpinājumā!

Kas tad ir papīrmalka pie tam kādam tieši plānam tos lieto?

Pats apaļkoks vai stumbru sortimentu cenas ir dažādas, šī iemesla dēļ pats svarīgākais ir dabūt no koka stumbra vērtīgāko sortimentu. Visvērtīgākā sortimenta daļa tomēr ir stumbra pirmais baļķis vai arī finiera klucis. Turklāt sortimentu vertības gradācija jau ir atkarīga arī tieši no koku šķirnes. Dārgākie būs bērza finierkluči, kas ir A klases vai arī ekskluzīvie kluči, diemžēl tiem jau ir augstas vajadzības sagatavošanai, un pieprasījums nereti jau ir ietekmējams no sezonas un reģiona. Tādēļ visvairāk izvēlās B klases klučus, kuru izmaksas jau ir mazākas par elites sortimentu, taču augstāka nekā citiem sortimentiem. Paši bērza finierkluči var tikt izmantoti kā zāgēšanas materiāli vai mēbeļu ražošanai. Gadījumā ja sortiments būs pārāk tievs vai arī finierklucim neatbilstošs pēc kvalitātes, tad viņi būs izmantoti piemēram, kā taras kluči un sīkbaļķi. Par tarasklučiem var būt un biezas sugas, kur nepielieto savādāk. Šie taras kluči tiks lietoti zāģēšanas materiālu taisīšanā. Savukārt, tada lieta, kā papīrmalka, jau ir sortimenti, kuru kvalitātei jau mazāk uzmanības velta. Papīrmalka parasti tiks taisīta no bērza, egles, apses un pat priedes koksnes. Lielu daļu no malkas pārstrādā granulās un būs pielietota , lai radīt siltumu.

Uzņēmumi, ko darbības zona tad ir koklaukumi

Mēģinot sameklēt sev palīgu mežizstrādes industrijā, ir jāatrod īpaši uzticams pie tam stabils uzņēmums, kurš varēs izlīdzēt Jums jebkādā problēmā. Nenoliedzami, konkrēti tie, kam ir daudz gadu pieredze ir numur viens, tādēļ, ka, tie tomēr ir vairojuši pieredzi un kvalitāti jau ilgus gadus. Standartā šajā nozarē tiks piedāvāti baļķvedēja pakalpojumi, kas tad ir nozīmīgs atbalsts, kad pienāk brīdis, ka vajadzīgs, lai apaļkoks būtu aizvests noteiktā vietā. Bez tam plaša spektra uzņēmumiem interesē arī tādas produkcijas, piemēram, kā taras kluči un berza finierkluči, iepirkšana. Gadījumā ja vajadzīgs kurš varēs novērtēt Jūsu mežu, tad tie, kas vērtē mežu, tā arī labprāt pērk cirsmas. Daudzveidīga spektra uzņēmumiem ir arī savi koklaukumi, kur jau tiks uzglabāti taras kluči un bērza finierkluči. Jebkurā gadījumā labs profesionālis varēs sniegt palīdzību jebkādā problēmā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *