KĀDĀ SITUĀCIJĀ NEPIECIEŠAMAS ORTOZES?

Veselībai un komfortam ir ļoti liela loma mūsu pašsajūtai ikdienā. Ja cilvēks jūtas fiziski slikti, tad arī emocionālā labsajūta, darba spējas un ikdienas gaitas tiek būtiski ietekmētas un traucētas.

Šādos brīžos nepieciešama neliela palīdzība mūsu ķermenim atslābt, atpūsties un atjaunot spēkus un enerģiju. Rehabilitācijas procesi palīdz ķermenim atgūt konkrētas dabiskās funkcijas un uzkrāt enerģiju. Piem., ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, liels atspaids ķemeņa pašsajūtai paredzēts kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Topošās māmiņas bez šaubām novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Savukārt, ja nepieciešama nedaudz nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda veida ortozes sniegs lielu atbalstu ikdienas gaitām.

KUR ATRAST KOMPRESIJAS APĢĒRBU TIEŠSAISTĒ?

Dažāda stila kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Lielu popularitātes blīvumu varam vērot sportistu un aktīvās atpūtas piekritēju vidū, kuri zem brīvā laika apģērba, pavelk kompresijas apģērbu. Kompresijas apģērbs veicina asinsriti noslogotajās ķermeņa zonās, tādā veidā atslogojot muskuļus un saites no slodzes, kas dienas beigās var veicināt diskomfortu un nogurumu. Kompresijas zeķes ir nopērkamas gan aptiekās, gan dažādos interneta veikalos, kas nodrošina šāda un līdzīga tipa aksesuārus. Tautā visbiežāk tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc dažādu vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības noteikti novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tāpēc tās ir īpaši vajadzīgas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes parasti tik iedalītas medicīniskajās un sporta ortozēs, kas abas pilda atbalsta funkciju. Kā jau pēc atslēgvārda var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Ir iespējams nopirkt ortozes celim, potītes ortozes, ortozes elkonim, bandāžas, sporta ortozes celim un potītēm. Pirms attiecīgu ortožu iegādāšanās, lūdzam konsultēties ar ergoterapeitu, lai saprastu kāda tipa ortozes ir vajadzīgas, jo nepareiza terapija var nodarīt lielākas sekas mūsu veselībai, kā varētu likties sākumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *