Kad jāsāk lietot kolagēns ādai?

Kolagēns pēc to īpašībām būs viens no visizplatītākajiem kā arī neatkārtojamajiem proteīniem. Tas ir savdabīgu “līme”, kura satur Jūsu organismu kopā, nostiprinot muskuļus un saistaudus. Neaizvietojama cīpslu, saišu, locītavu un kaulu sastāvdaļa, kas veicina darbību, un novērš šo kustīgo daļu sabrukšanu.

Kolagēns kopā ar elastīnu, kas sastopams saistaudos, pats kolagēns padara audus elastīgus. Tas nosaka vissvarīgāko funkciju, kuras dēļ šis proteīns var tikt iekļauts daudzās procedūrās, protams, lai uzturētu ādas jaunību, elastību kā arī skaistumu. Līdz ar vecumu samazinās kolagēna daudzums organismā. Jo vairāk nobriedis paliek cilvēks, jo mazāks olbaltumvielu kvantums var būt ražots organismā. Šī iemesla dēļ uztura bagātinātāji, it sevišķi kolagēna lietošana, paliek tiešām par Jūsu ikdienas daļu.

Kādam nolūkam tieši dabisko kolagēnu lietot?

Biežāk sastopamie kolagēna veidi cilvēka organismā, pēc zinātnieku domām, ir pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. Pirmais tips ir sastopams deviņdesmit procentos audos. Šis tips atrodas ādā un tiek uzskatīts par pamata kaulu sastāvdaļu. I veida dabiskais kolagēns ļauj veidot cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites un vēl organisma iekšējos orgānus. II tips – šķiedrains. Atrasts locītavās, acu apvalkā. III tips atrodas zarnu, muskuļu kā arī asinsvados. IV tipa olbaltums veido šūnu membrānas, kuras atbalsta audu šūnas, V tips ir uz matu šūnu un vēl placentas virsmas, bet desmitais tips nodrošina kaulu veidošanos, augšanu, locītavu skrimšļa attīstību un pārveidošanu. Uztura bagātinātāji satur visbiežāk dzīvnieku vides un jūras iemītnieku kolagēnu. Liellopu kolagēnu galvenokārt pārstāv II un III tips. Viennozīmīgi tas ir bagāts ar glicīnu un prolīnu, turklāt šī veida kolagēns kauliem ir labākais virtuves dizains. Zivju kolagēns (1., 2., 3. tips) viegli uzsūcas un vēl nodrošina gremošanu. Tas jau ir efektīvākais olbaltums, kas nodrošina palīdzību iekšējiem orgāniem, asins vadiem, kauliem, locītavām un dermai. Tāpēc, kad būs izvēlēts kolagēns ādai, matiem vai jau kolagēns kauliem, tad tas ir no jūras veltēm.

Kolagēns muskuļiem un matiem – kā pasūtīt?

Šodienas pasaulē visu jau var iegādāties onlainā, arīdzen dažādi uztura bagātinātāji ir lielā dažādībā. Kā gan izdalīt īsto kā arī cik tad daudz lietot, ja pasūtat online vidē. Nav svarīgi, vai pat ir nepieciešams kolagēns matiem, nagiem vai pat kolagēns kauliem, svarīgi tomēr ir izprast, kāds būtu mērķis. Profilaktiskos mērķos kolagēna lietošana ir pietiekama ar pieciem gramiem, bet, piemēram, vecuma pazīmju novēršanai vai, piemēram, kad ir bojātas locītavas, var lietot desmit gramus dienā. Ķermeņa ikdienas nepieciešamība būtu 2. tipa kolagēns 40 mg. Vidējs kurss ilgst 3 mēnešus. Un pat, ja vajadzīgs kolagēns kauliem, būtiska būs komponentu molekulmasa. Pievērsiet īpašu vērību uz vitamīniem sastāvā. Kolagēna sintēze nebūs realizējama bez dažādiem mikroelementiem un arī bez vitamīniem, tādēļ ir vēlams, tomēr, lai tie uztura bagātinātāji iekļautu sevī visas nepieciešamās minērālvielas, sevišķi C vitamīnu. Kad pienak brīdis, ka nepieciešams dabiskais kolagēns, pirkt to var gan internetā, tā arī aptiekā. Taču bez šaubām internetā ir vienkāršāk, bet visu laiku mēģiniet noskaidrot ko vairāk par firmu un, kad vajadzīgs vienīgi kolagēns, atsauksmes nevar aizmirst un cītīgi viņas jāapskatās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *