Ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim – dažādība, varianti un risinājumi

Brīdī, kad tiek meklētas ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim, to atlase pircējam pārvēršas par tiešām stiprām galvas sāpēm – tirgus tomēr ir pārpildīts ar produkciju, kur tiek ievērotas visas vajadzības: cena, vizuālais izskats, uzticamība, skaņas un siltumizolācija.

Kādā veidā, mēģinot atrast metāla durvis Daugavpilī vai Rēzeknē, atrast līdzsvaru patērētāja vajadzībās tādā veidā, lai ārdurvis dzīvoklim vai, piemēram, privātmājai varētu būt skaistas, pieejamas ģimenes budžetam un tajā pašā laikā labi aizsargātu mitekli tieši no “negaidītajiem viesiem” kā arī pēc iespējas būtu parocīgi lietojamas? Tieši šo pārzin vienīgi speciālisti. Līdz ar to būtu jādodas jau pie uzņēmumiem, kur piedāvā metāla durvis dzīvoklim, mājai, un pienācīgi jāizjautā. Taču konkrēti par iespējamajiem variantiem Jums ir iespēja iepazīties šeit.

Kādi tad veidi pastāv durvīm?

Ārdurvju konstrukcijas tiek iedalītas pēc to materiāla, no kura tās izgatavotas: koks; metals jeb dzelzs; stikla; plastmasa.

Kopumā kokmateriālu ārdurvis jau tiek izvēlētas diezgan reti, tā kā viņas nenodrošina pienācīgo drošības līmeni. Parasti tām sameklē pielietojumu premium piepilsētas savrupmājās, dažnedažādās iestādēs un vietās, pie kā ir atbalsts vēl kādām aizsardzības sistēmām. Populārākās ārdurvis mājām ir tieši no ozlmasīva un tās ir dārgas.

Pieprasītākās būs metāla durvis dzīvoklim, kurām būs drošība un laba siltumizolācija. Metāla ārdurvis ir smagi uzlauzt kā arī tās nevar aizdedzināt. Metāls būs pārklāts jau ar dažādiem savienojumiem pret koroziju un var būt apšūts arī ar dažādiem materiāliem, kā piemēram, mdf, pvc vai koka apšuvums, tādas ārdurvis dzīvoklim iespējams iekļaut jebkādā dizainā.

Alumīnija durvis, kas parasti ir bīdāmā veidā, parasti izvēlas garāžās un noliktavās, ka ieeja aizsargātā teritorijā un tamlīdzīgās vietās.

Ārdurvis no stikla parasti tiek uzstādītas tirdzniecības centros, birojos, komerciestādēs vai reizēm dārgās mājās, bet kā jau otrās durvis.

Plastmasas ārdurvis ir izvēlētas diezgan maz, tā kā nespēj nodrošināt vajadzīgo aizsardzību un uzticamību to slēdzenēm.

Uz ko ir jāraugās, izvēloties ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām?

Modernais būvmateriālu un būvniecības pakalpojumu noieta tirgus būs nepārprotami pārpildīts tieši ar piedāvājuma klāstu, kādas tad varētu būt ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim. Tanī pat laikā var novērot visdažādāko cenu diapazonu, dažāda veida izejmateriālus, ļoti dažādas durvju slēdzenes un dizaini. Izlemt, kādas tieši ārdurvis dzīvoklim jau ir labākās, nebūs vienkārši. Visbeidzot, iegādājoties, jāņem vērā:

  • drošības aspekts;
  • trokšņu absorbācijas vai siltumizolācijas īpašības;
  • kopejais dizains;
  • izturība;
  • pieejama cenu.

Ārdurvīm jābūt vienkārši izmantojamām, viegli aizveramām un vēl atveramām, un jācenšās novērst iepriekš negaidīta durvju atvēršana, kad durvju slēdzene ir neaizslēgta. Pievēršoties konstrukcijas elementiem, tad sevišķa uzmanība jāpievērš durvju vērtnēm, konstrukcijām, eņģēm un iebūvētās actiņas ierīcēm, un arī būtiskas būs slēdzenes metāla durvīm vai pavisam cita varianta durvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *