Labdarības atbalsts Latvijā

Uz šodienu ikviens jau ir informēts par palīdzības sniegšanas iespējām. Pamatojoties uz statistiku, var teikt, ka katrs Latvijas iedzīvotājs tomēr ir ziedojis, metot atlikumu kastītēs, kas izvietotas pie kasēm, skaitot naudu tieši uz ziedojumu vākšanas kontu un sūtot sms. It īpaši dāsni tika uzsākts vākt ziedojumus Ukrainas palīdzībai, protams, lai sniegt atbalstu Krievijas izraisītā kārā cietušajiem.

Šobrīd ziedot ir jau ļoti vienkārši un var izvēlēties, kam tieši gribat sniegt palīdzību. Bieži vien dažnedažāda veida atbalsts var tikt realizēts caur dažnedažādu palīdzības fondu un organizāciju darbību. Iedzīvotājiem tāda veida palīdzības sniegšanas opcija ir kristalizēta un vienlaicīgi saprotama. Veicot ziedojumus izmantojot pārbaudītu organizāciju, jau ir skaidrs, ka tiešām atbalsts bez šaubām sasniegs saņēmēju. Kā notiek veikto ziedojumu pārdale vai kam tiks ziedots, noskaidrot to varēs tālāk rakstā.

Finansiālās palīdzības veidi

Šodien labdarība jau var parādīties dažnedažādos variantos. Iedzīvotāji ziedo apģērbu vai apaviem, ēdienu, reālu naudu un to fizisko palīdzību. Sākoties karam Ukrainas valstī, visi ļoti aktīvi ziedoja gan, lai atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, gan to militārajām vajadzībām. Pievēršoties labdarībai, ikviens labdarības fonds Latvijā tiek pārraudzīts kā arī tieši tas sniedz atskaiti konkrēti par savu darbību un arī palīdzības novirzīšanu. Protams ir fondi, kā arī organizācijas, kur iedzīvotāji var iemaksāt paši naudas summu, tādā veidā nodrošinot atbalstu, kādam tieši konkrētajam mērķim. Papildus eksistē arī tāda veida labdarības fondi, kas darbojas, pateicoties bagātu cilvēku sponsorēšanai, piem., Pjotra Avena labdarības fonds. Šis labdarības fonds jau izceļas ar dažādiem projektiem, kā piemēram, atbalsts izglītībai, medicīnai kā arī, protams, atbalsts bērniem. Būtisku pienesumu Pētera Avena labdarības fonds tad ir ienesis Latvijas kultūras attīstībā, kā kāds no viņa projektiem bija Rīga Jūrmala festivāls, kurš varēja izcelties jau ar klasiskās mūzikas solistiem.

Kādas tieši iestādes pie mums nodarbojas ar ziedošanu?

Mēs visi zinam, kā iespējams palīdzēt un cik dažnedažādos variantos. Taču kā tad tiešām atšķirt drošu labdarības organizāciju un viltus organizācijas? Galvenais ar ko atšķiras labdarības fonds jau ir tas, ka tā nebūs peļņas organizācija, bet tiek veidota pamatojoties jau uz sponsora ieguldītajiem līdzekļiem. Turpretim, ziedojumu sabiedrība, kura dibināta, lai vāktu ziedojumus, būs organizācija, kura iegūst saziedotos līdzekļus un virza tos saskaņā ar plānu. Protams, vēlāk par to būs jāatskaitās. Meklējot to vietu, kur iespējams ziedot, ieteicams, izlasīt onlainā klientu atsauksmes. Jo, piemēram, neskaitāmās lapas, kurās kāds lūdz palīdzību, bieži vien jau ir nepatiesas. Tādēļ pirms tam, kā pārskaitīt skaitīt kaut kur savu naudu, labi pārbaudiet tā īstenību. Visbiežāk labdarības projektus rīko pašvaldības, vairāki uzņēmēji, volantieru organizācijas. Latvijā nenoliedzami iedzīvotāji ir un būs aktīvi uz ziedošanu. Pievēršoties fondiem, P.Avena labdarības fonds, nebūs vienīgais Avena kunga ziedojumu darbības virziens. Pēc Dienas Bizness datiem Mihails Fridmans un Pjotrs Avens Ukrainas valstij ziedojuši 150 miljonus EUR, kā arī viņi apņemas palielināt Ukrainas bankas kapitālu līdz pat miljardam EUR. Tādi piemēri ļauj ticēt, ka labdarība dzīvos vienmēr un arī ikviens no mums spēs palīdzēt viens otram un citiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.