Lai nākotnei aiztaupītu liekus tēriņus un galvassāpes, par visu pievadkomunikāciju tehnisko stāvokli un kvalitāti ir jārūpējas regulāri, pat pirms mājas celšanas. Šajā jautājumā īsti nav tādu faktoru uz kuriem pievērt acis ar domu, ka kaut kad nākotnē gan jau tas tiks sakārtots.
Viena nesakārtota lieta noved pie nākamās, kas nozīmē to, ka remontdarbi drīz vien būs jāveic atkal. Kanalizācija ir viena no svarīgākajām komunikācijām, jo rūpējas ne tikai par antisanitāru apstākļu novēršanu mājoklī, bet arī par vides nepiesārņošanu. Ikdienā, mājsaimniecībā, dažādu darbību rezultātā tiek patērēts ļoti daudz ūdens, kas ir jānovada dabai draudzīgā veidā, neradot antisanitārus apstākļus un neveidojot nepatīkamas situācijas, kad kanalizācija regulāri aizdambējas gan virtuvē, gan vannas istabā. Kvalitatīvas kanalizācijas sistēmas izbūve ar septiķu montāžu un dažādām bioloģiskām attīrišanas iekārtām. Pilsētās dzīvojošajiem iespējas noteikti būs plašākas, jo ir jau attīstīts komunikāciju tīkls, taču lauku rajonos ar to ir mazliet sarežģītāk.
Uzzini vairāk – http://www.bio-kanalizacijas.lv/biologiskas-attirisanas-iekartas/
SEPTIĶIS VAI BIOLOĢISKĀ ATTĪRĪŠANAS IEKĀRTA?
Ja izvēle krīt par labu bio kanalizācijas sistēmas izveidei, tad ieguvums būs izfiltrētais tehniskais ūdens, ko pēcāk var izmantot saimniecībā, piemēram, laistot dārzu. Bio attīrīšanas iekārtas paveic lielu darbu un prasa minimālas rūpes – tik vien kā dažas reizes gadā tā jāiztīrā un tai nepieciešama elektrības padeve. Lai savā īpašumā ierīkotu septiķi, ir jānoskaidro dažas nianses pašvaldībā sakarā ar gruntsūdeņu līmeni. Vislabākā opcija ir pieslēgšanās pilsētas centralizētajai kanalizācijas sistēmai, taču, ja šāda iespēja nav parocīga vai finansiāli iespējama, jāapsver citi varianti. Mazāk apdzīvotās vietās un lauku rajonos pieeja centrālajam pieslēgumam nav, tādēļ jāapsver doma par septiķa vai bioloģiskās notekūdeņu sistēmas ierīkošanu.
KAS REGULĒ SEPTIĶU UN BIO KANALIZĀCIJAS TĪRĪŠANU?
To, kur un kādu kanalizācijas sistēmu ierīkot, nosaka pašvaldības saistošie noteikumi. Ir viegli pieslēgties pie pilsētas ūdensvada un kanalizācijas, ja tuvākā caurule atrodas 200 metru attālumā. Izmaksas rēķina atkarībā no izlietoto materiālu apjoma un tā, vai darus veiksit pats vai uzticēsiet kādai speciālai brigādei. Ja pieslēgums vietējam kanalizācijas vadam nav iespējams, tad tālāk viss atkarīgs no gruntsūdeņiem, lai cik dīvaini tas nebūtu. Septiķis tiek ierakts zemē, tam ir pamatā divas tvertnes, kurās notiek filtrācijas process, taču izfiltrētais ūdens nedrīkst būt novadīts atpakaļ dabā un periodiski jāizsūknē. Vēl ir opcija izbūvēt biokanalizāciju, kur filtrācijas procesā piedalās bakterijas, kas pārtiek no organiskajām vielām un ūdeni pēcāk var izmantot dārza laistīšanai, piemēram.