Kopnes vienstāva mājai vai milzīgai ēkai

Jumta konstrukcija un vēl pats jumta segums jau var būt tik daudzveidīgs, ka nereti apmulsina celtrniekus bez pieredzes tikai ar savu dažādību. Izskatot, kādi pastāv jumta konstrukcijas veidi, neprofesionālam uzreiz jau ir neiespējami noteikt, kas tad konkrēti ir nepieciešams nākotnes mājas jumtam un, ko tieši būtu labāk pielietot konkrētā situācijā.

Turklāt cilvēki grib, tomēr, lai jumts būtu ne vienīgi skaists, taču arī spēcīgs, izturīgs pie tam atbilstu visām normām. Vizuālā noformējuma daudzpusība sniedz iespēju projektētajam izmantot fantāziju un tādējādi īstenot visus neparedzamākos variantus.

Mājas jumts un tā ārējais noformējums

Jumts, ko parasti mēs redzam apkārt ir jumts ar diviem slīpumiem, šis variants atšķiras tieši ar praktiskumu, vienkāršu uzlikšanu un šim variantam piemērots jebkurš jumta segums. Populārs mūsdienās ir mansarda jumts, kur jau ir četras plaknes uz katru pusi mājai divas. Šis veids būs tik ļoti pieprasīts, tā kā tiks iegūta papildus telpa. Saimniecības ēkām visbiežāk pielietotā jumta konstrukcijas būs vienslīpes, taču šo veidu nepielieto lielām ēkām. Interesanta un arī sarežģīta konstrukcija būs četrslīpju jumts. Jumta uzstādīšana ir vienkārša, bet kopšanā sarežģīts ir plakanais jumts. Mājas jumts reizēm pieļauj dažnedažādu formu savienošanu, padarot objektu interesantu un neaizmirstamu.

Kāda tipa var būt jumta segums un materiāli?

Eksistē ļoti daudz dažnedažādu konstrukciju veidu, kuri atšķiras savā starpā pēc jumta tipa un pēc tā kāda veida tiks izmantots jumta segums, vai arī kā tad notiks jau jumta siltināšana. Parasti izvēlās jumta spāres, taču dotais izvēles variants būs izdevīgs reizēs, brīdī, kad paredzēta jumta uzstādīšana celtnei tikai līdz 6 metriem. Tā kā jumta spāres tiek taisītas jau uz objekta, šis process prasa ilgu laiku pie tam obligāta profesionālu celtnieku esamība. Bet kopnes tiek izveidotas rūpnīcā un jau tiek atvestas gatavā veidā. Tādā veidā jumta uzstādīšana kļūst par saprotamu un ātru darbu. Koka kopnes var tikt pielietotas ne vienīgi privātmāju būvniecībā, bet arī, piemēram, milzīgu noliktavu un angāru jumta likšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *