Jumtu daudzveidība mūsdienīgajā pasaulē

Kad būvniecības posms nonāk jau pie tik svarīga posma, piemēram, kā mājas jumts, ir jāveltī pastiprināta uzmanība tāda veida posmam kā pats jumts. Šodien mājas jumts pilda ne vien drošības funkciju miteklim, bet tajā pat brīdī arī vēl būs tās dizaina sastāvdaļa.

Mūsdienās eksistē tik ļoti daudzi dažādi jumta konstrukcijas veidi, kad paliek raibs gar acīm. Savukārt, koka kopnes var stiprināt ne vien, kā ārējās mājas konstrukcijas elementus, bet, piemēram, droši var būt izmantots kā interesants dizaina variants.

Uzzini vairāk – https://freimans.com/lv/projektesana/

Kadi var būt cetniecības varianti jumtam?

Biežāk sastopamie ir tieši divslīpju un mansarda jumts mājām, ir pat vienas slīpnes vai arī maju četrslīpju jumti, un protams arī dažnedažādu variāciju savienojumi. Neparastu mājas dizainu jau var dabūt, ja jumta konstrukcija ir plakana tipa, tomēr šeit vienmēr ir ļoti daudz uzkopšanas pasākumu, tas ir arī tāpēc, ka dažāda veida nokrišiem nav noplūdes ceļu, kaut gan jumta uzstādīšana un siltināšana jau ir visekonomiskākā. Bet eksistē pat tādi jumta konstrukcijas veidi, piemēram, kā piramīdveidīgs jumts, kas līdzinās piramīdai. Minētais variants bieži vien ir izmantots kā rotājuma papildinājums jumtam. Nākamais netradicionāls jumta veids būs asimetrisks jumts, kur raksturīga īsa puse un otra puse jumtam garāka. Vienmēr jāsaprot, jo jumta konstrukcija ir sarežģītāka, jo tā būs dārgāka. Tas ir arī tāpēc, ka tieši uz neraksturīgajām jumta konstrukcijas daļām, ir vajadzīgs arī papildus sijas vai koka kopnes.

Jumta segums katrai ēkai

Ir daudz dažnedažādu jumta konstrukciju veidu, kas atšķiras savā starpā pēc jumta veida vai arī pēc tā kāds būs jumta segums, vai arī kā notiks jau jumta siltināšana. Parasti izvēlās tieši jumta spāres, taču dotais izvēles variants būs izdevīgs situācijās, kad notiek jumta uzstādīšana objektam līdz 6 metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres būs gatavotas jau uz objekta, šis process aizņem ilgu laiku pie tam nepieciešama profesionālu celtnieku esamība. Bet kopnes tiek izveidotas ražotnē un tad tiek atvestas uz objektu gatavas. Tādējādi jumta uzstādīšana paliek saprotama un ātri izdarāma. Kopnes tiek pielietotas ne tikai privātmāju būvniecībā, bet, protams, arī lielu noliktavu un angāru jumta likšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *